Гостре професійне захворювання медиків на COVID-19

Дата: 21.05.2021 14:50

Гостре професійне захворювання медиків на COVID-19

З початку пандемії ФССУ отримав 48 506 (+426 за останній тиждень) повідомлень про клінічно підтверджені випадки захворювання медичних працівників на COVID-19, з них 707 випадків смертельні.

Розслідування завершено по 25 079 випадках, 6 736 з них визнано пов'язаними з виробництвом, у тому числі 206 – смертельні. Нагадаємо, зв'язок інфікування медика із виробництвом визначає комісія із розслідування, що створюється закладом охорони здоров'я (у випадку смерті, якщо його посада і місце роботи включені до переліків відповідно до постанови КМУ № 1 від 05.01.2021), Держпраці (у випадку смерті, якщо посада та/або місце роботи не включені до переліків) та роботодавцем (у інших випадках), висновок комісії залежить від висновків епідрозслідування МОЗ і діагнозу профпатолога.

Працівники Фонду працюють із кожним з медичних працівників або членів їх родин, чиї випадки інфікування визнано пов'язаними з виробництвом, з метою допомогти зібрати необхідні документи, визначені порядком КМУ.

Найбільше випадків зафіксовано у Львівській області (5 898 повідомлення), місті Києві (4 987) і Дніпропетровській області (4 240).

Члени родин 96 померлих від профзахворювання на COVID-19 працівників отримали від ФССУ одноразові допомоги відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування у розмірі 227 тисяч гривень (219 тисяч 700 гривень, якщо страховий випадок настав до 01.12.2020 або 210 тисяч 200 гривень, якщо страховий випадок настав до 01.07.2020).

Державні страхові виплати у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень (1,5765 млн гривень, якщо страховий випадок настав у минулому календарному році) Фонд профінансував для родин 105 померлих від коронавірусної хвороби медичних працівників.

Одноразові страхові виплати за кошти державного бюджету для медичних працівників, яким встановлено інвалідність, що настала внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19, Фондом профінансовано для 11 медиків (735 тисяч 700 гривень у разі II групи інвалідності і 630 тисяч 600 гривень – III групи інвалідності).

ФССУ прийняв на оплату лікарняні листки на суму 30,3 мільйона гривень для компенсації втраченого заробітку медикам, які захворіли на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків.

Фонд соціального страхування України здійснює усі страхові виплати для медичних працівників і членів їх родин в оперативному режимі після належного оформлення відповідних документів, які є підставою для виплат.

Ізоляція від COVID-19

З початку пандемії 119 тисяч осіб знаходились на оплачуваній за кошти ФССУ самоізоляції під медичним наглядом або перебували в спеціалізованих закладах охорони здоров’я в разі контакту з хворим на COVID-19 з метою упередження поширення коронавірусної хвороби.

З них 14,4 тисячі осіб – медичні працівники.

Загалом ФССУ прийняв на оплату відповідні лікарняні листки, видані у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, на суму 135 млн гривень.

Кам’янець-Подільське відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області