ОБЕРЕЖНО! СКАЗ!

Дата: 27.08.2021 11:05

В області ускладнилась ситуація щодо сказу сільськогосподарських тварин, а саме великої та дрібної рогатої худоби. Зареєстровано 7 випадків сказу ВРХ та 1 випадок сказу ДРХ.

Сказ – одна з найнебезпечніших летальних вірусних інфекцій, спільних для людини і тварин. Способів її лікування немає.

Головними розповсюджувачами сказу є дикі тварини, собаки, коти. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

-укус;

-подряпину та мікроушкодження шкіри;

-потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У ВРХ переважає тиха форма сказу. З ротової порожнини виділяється багато слини, в ділянці укусу з’являється свербіж, виявляються парези й паралічі кінцівок, судомні скорочення окремих груп м’язів. Спостерігається часте хрипке ревіння, утруднене ковтання, часте сечовиділення. Загибель худоби настає на 3-6 ту добу хвороби. При буйній формі різко підвищується рефлекторна збудливість, відмічається судомне скорочення окремих м’язів. Очі витріщені, тварина непокоїться, скрегоче зубами, б’є ногами й рогами, хрипко реве, часто проявляє агресивність до собак. Загибель настає раптово.

В овець хвороба триває 3-5 діб, у кіз – 8 діб, завжди закінчується паралічами і смертю. У хворих тварин спостерігається агресивність, хрипке, глухе, протяжне мекання, слинотеча, скреготання зубами, утруднене ковтання. Загибель настає на 3-6-ту добу хвороби.

Наголошуємо на посиленій увазі при випасанні тварин, виявлення невластивої їм поведінки тощо.

Повідомляємо, що відповідно ст. 37 Закону України «Про ветеринарну медицину» передбачено обов’язки для осіб, які утримують тварин. За порушення вимог в галузі ветеринарної медицини власники тварин несуть відповідальність згідно законодавства.