НОВИНИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Дата: 08.09.2021 15:10

Задекларуйте активи  та отримайте амністію  від держави

З 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року, громадяни України мають можливість подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, із яких не були сплачені податки і збори.

Прийнятий закон – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування.

У добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про    джерела походження задекларованих активів.

В рамках амністії  запропоновано ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані, а саме:

• 5% загальна ставка;
  • 9% для закордонних активів
  • 2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Перелік активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства:

• активи (крім нерухомості та транспортних засобів), сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень;
  • квартира/квартири – загальна площа якої/яких не перевищує сукупно до 120 кв. м.;
  • будинок/будинки – загальна площа якої/яких не перевищує сукупно до 240 кв. м;
  • технічні споруди до 60 кв.м.;
  • земельні ділянки – у межах норм безоплатної приватизації;
  • один транспортний засіб особистого некомерційного використання (крім транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія, легкового автомобіля з робочим об’ємом циліндрів двигуна не менше як 3 тисячі кубічних сантиметрів та/або середньоринковою вартістю понад 400 тисяч гривень, мотоцикла із робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 800 кубічних сантиметрів, літака, гелікоптера, яхти, катера).

Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації  є правом, а не обов’язком фізичної особи.

Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин.

Наголошуємо, що дана декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

Кам’янець-Подільська ДПІ