Особливості перерахунку пенсій членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції з 01 січня 2022

Дата: 10.01.2022 10:30

З 1 січня 2022 року набули чинності зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2020 року № 674 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі – Постанова 674) щодо збільшення розміру адресної допомоги членам сімей загиблих (пропалих безвісти), померлих учасників антитерористичної операції.

У разі, якщо розмір пенсійної виплати у зв’язку з втратою годувальника кожного з непрацездатних батьків та дружини (чоловіка) загиблих (таких, що пропали безвісти), померлих осіб внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій) не досягає 7800 грн, з 1 січня 2022 року їм призначено адресну допомогу в сумі, що не вистачає до розміру встановленої Постановою 674 виплати (7800 грн).

Право на отримання адресної допомоги до розміру 7800 грн мають батьки та дружина (чоловік), які отримують пенсію в разі втрати годувальника, призначену відповідно до частини 4 статті 41 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон 2262), за наявності документів про причинний зв'язок смерті годувальника з пораненням, каліцтвом, контузією або захворюванням, одержаними під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, або смерть яких пов’язана із захистом Батьківщини.

У разі, якщо пенсія в разі втрати годувальника відповідно до Закону 2262 призначена на двох і більше членів сім’ї, то державна адресна допомога до         7800 грн встановлюється кожному із непрацездатних батьків, дружині (чоловіку) без застосування обмеження максимальним розміром. Іншим членам сім’ї встановлено державну адресну допомогу до 6100 грн в межах максимального розміру, визначеного законом.

Органами Пенсійного фонду області з 01.01.2022 проведено перерахунок пенсій за матеріалами пенсійних справ 214 особам з числа членів сімей загиблих (пропалих безвісти), померлих учасників антитерористичної операції.