Орининська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

На Хмельниччині стартував масштабний соціальний проєкт «Школа без булінгу»

Дата: 17.03.2021 08:29
Кількість переглядів: 711

Фото без опису           

За ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк стартував перший етап соціального проєкту «#школа без булінгу»

На засідання круглого столу запросили директорів середніх навчальних закладів Хмельницького, представників поліції, служби у справах дітей та психологів, аби обговорити питання щодо формування безпечного середовища в закладах освіти та толерантних стосунків у суспільстві.

Як зазначила Віолета Лабазюк, сьогодні ми не повинні стояти осторонь теми булінгу. Важливим та дієвим кроком в цьому є правове виховання як вагомий аспект будь-якої правової держави, основними цілями якої є навчити дітей правових знань, формувати громадську культуру, засновану на повазі до прав і свобод людини. Окрім того увага має бути закцентована на патріотичному вихованні дітей, популяризації здорового способу життя, занять спортом та участі у різноманітних фестивалях та конкурсах.

Потужним інструментом, на переконання голови ради, є підтримка соціальних служб, взаємодія учнів та учителів з працівниками правоохоронних органів і суду у формі вільного спілкування, коли діти можуть поставити запитання суддям, прокурорам, адвокатам щодо своїх прав, відповідальності за булінг та юридичних наслідків притягнення до адміністративної відповідальності.

Саме тому, Верховною Радою України розроблено та прийнято нормативні акти, які врегульовують порушене питання. Так, у січні 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким, серед іншого, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 173 4, що передбачає адміністративну відповідальність за булінг (цькування) учасника освітнього процесу. Питання протидії булінгу закріплені як Основним Законом нашої держави, так і міжнародним законодавством.

До слова, на території нашої області були вже зафіксовані випадки булінгу. Є як постраждалі так і булери. Правохоронці склали майже пів десятка адмінматеріалів. Частина винних, вже понесла відповідальність.

Таких матеріалів насправді не багато. А ось випадків цькування значно більше, додають психологи. Все тому, що жертви зазвичай мовчать. Булінг не любить розголосу, а відповідно знущання не виносять на загал, не розповідають про це батькам та педагогам – зазначають психологи. Однак розпізнати булера можна, додають фахівці. Це дитина, яка хоч виділитись але так, щоб страждали інші. Жертви ж стають відстороненими. Якщо дитина замкнулась у собі, з нею обов’язково необхідно поспілкуватись.

Саме тому, було ініційовано запровадження обласного соціального проекту з протидії насильству «#школа без булінгу», аби спільно з педагогами та батьками викорінити це ганебне явище на території області.

Учасники круглого столу обговорили та напрацювали шляхи протидії та попередження булінгу серед підлітків, які будуть вкладені у зміст проекту програми «Молодь Хмельниччини».

Другий етап реалізації обласного соціального проекту з протидії насильства «#школа без булінгу» відбудеться у квітні цього року, де у районах області на відкритих майданчиках відбуватиметься спілкування з дітьми, які потерпають від булінгу.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора