Економіка має працювати: у другий місяць війни 70% жителів Хмельниччини сплатили за газ
Економіка має працювати: у другий місяць війни 70% жителів Хмельниччини сплатили за газ
Протягом квітня 2022 року 284,3 тис побутових клієнтів «Хмельницькгаз Збуту», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», розрахувалися за використане блакитне паливо. А це 70% усіх споживачів компанії.
У порівнянні з березнем кількість оплачених рахунків за енергоресурс зросла на 2%.
«Ми щиро вдячні подолянам, які сумлінно розрахувалися за спожитий газ. Адже оплата комірного українцями необхідна для придбання енергоресурсів, виплат зарплат працівникам та податків до бюджету. Див не буває – блакитне паливо само собою в наших домівках не з’являється. Аби послуги надавалися, за них потрібно розраховуватися», – підкреслює директор ТОВ «Хмельницькгаз Збут» Андрій Левицький.
Попри війну, найкращий рівень розрахунків минулого місяця продемонстрували у Кам’янці-Подільському та Старокостянтинові. Водночас найскладніша ситуація з фінансовою дисципліною була в Красилові та Дунаївцях.
Проти квітня минулого року рівень оплати за енергоресурс в області майже не змінився. Наразі сукупний борг населення перед ТОВ “Хмельницькгаз Збут” складає пів мільярда грн.
Втім, під час воєнного стану в компанії не відключають і не штрафують боржників. Адже розуміють, що чимало українців нині опинилися без роботи, тому і не можуть розрахуватися за отримані послуги. Однак слід також розуміти, що оплачена комуналка – це внесок у надійний тил та допомога економіці України під час війни, податки для ЗСУ та підтримка співвітчизників, які через російське вторгнення залишилися без доходів.
Варто зауважити, що прострочена понад три місяці заборгованість за комунальні послуги на суму більш ніж 680 гривень може стати причиною втрати субсидії. Наявність несплат вже почали аналізувати органи соціального захисту населення.
«Аби не залишитися без державної допомоги, необхідно якнайшвидше розрахуватися з боргами. Якщо скрутне матеріальне становище не дозволяє зробити цього, тоді можна укласти договір реструктуризації боргів з ТОВ «Хмельницькгаз Збут». Умови такої угоди передбачають погашення несплат кількома частинами, а не однією сумою», – зауважує Андрій Левицький.
До слова, швидко та зручно розрахуватися за спожитий газ допоможуть е-сервіси компанії. Третина комісії від кожного онлайн-платежу йде на потреби ЗСУ. Адже кожна гривня для українських захисників наближає перемогу.
Нагадаємо, сплачувати за використане блакитне паливо необхідно щомісяця до 25 числа.