Орининська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

З 01.07.2023 – платникам необхідно використовувати виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу»!

Дата: 19.06.2023 10:45
Кількість переглядів: 221

Фото без опису

З 01.07.2023 – платникам необхідно використовувати виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу»!

З метою спрощення процедури заповнення платниками платіжної інструкції Міністерством фінансів України затверджено наказ від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584 (набрав чинності з 01 квітня 2023 року).

Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

Отже, платники податків поле «Призначення платежу» заповнюють за прикладами, наведеними у Порядку № 148.

Водночас, для платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 втрачає чинність 01 липня 2023 року).

 

Подання інформації про податкову адресу (місце проживання)

 

Відповідно до пункту 63.1 статті 63 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Дані про місце проживання фізичних осіб є обов’язковими і мають суттєве значення для реєстрації та обліку платників податків, оскільки відповідно до статті 45 Кодексу податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Відповідно до пункту 70.2 статті 70 Кодексу інформація про місце проживання особи вказується платником при заповненні Облікової картки фізичної особи – платника податків або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) на момент реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків або в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Також, відповідно пункту 70.7 статті 70 Кодексу фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну своїх даних, які вносяться до облікової картки або повідомлення (у т.ч. про зміну місця проживання) протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви.

Порядок реєстрації / внесення змін до Державного реєстру визначено Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 25.10.2017 за № 1306/31174 (із змінами).

У ДПС роз’яснили особливості застосування норм Закону 3050 в частині єдиного податку четвертої групи, плати за землю, МПЗ та ПДФО

 

Державна податкова служба України продовжує роз’яснення новацій податкового законодавства щодо особливостей звільнення від нарахування та сплати єдиного податку платниками четвертої групи, плати за землю, екологічного податку та мінімального податкового зобов'язання в період дії воєнного стану. Зміни були внесені Законом України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».

Під час онлайн-зустрічі з представниками Всеукраїнської аграрної ради та Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» представники ДПС надали відповіді на практичні запитання, які виникають у суб’єктів господарювання під час подання уточнюючих податкових декларацій для зменшення суми податкових зобов’язань з податків, які справляються на територіях ведення (завершення) активних бойових дій або тимчасової окупації (деокупації).

Зокрема, надано роз’яснення щодо розрахунку мінімального податкового зобов’язання, порядку подання уточнюючих декларацій по єдиному податку четвертої групи та плати за землю.

На прикладах податківці пояснили особливості заповнення додатків з розрахунком мінімального податкового зобов’язання до уточнюючих податкових декларацій. Також наголошувалося на праві платників використовувати надміру сплачені грошові зобов’язання, які виникатимуть після подання уточнюючих декларацій, в рахунок сплати майбутніх платежів, інших податків і зборів (крім єдиного соціального внеску).

Розглянули під час зустрічі питання оподаткування благодійної допомоги фізичним особам. Зокрема, зазначалося, що оподаткування такої допомоги, виплаченої на користь фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, в яких проводяться (проводилися) бойові дії та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах, до 6 травня 2023 року (дати набрання чинності Закону 3050), здійснювалось без застосування Переліку територій, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 23.12.2022 № 309 (зі змінами), із урахуванням п. 25 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

ДПС запропоновано платникам податків у разі необхідності отримання більш детального розʼяснення щодо застосування норм Закону 3050, надсилати до податкової служби запити про надання індивідуальних податкових консультацій.

Нагадуємо, що для оперативної комунікації з бізнесом в органах ДПС діють комунікаційні податкові платформи. Отримати розʼяснення також можна за телефонами «гарячих ліній» та у Контакт-центрі ДПС.

Крім того, на вебпорталі ДПС функціонує розділ «Онлайн-навчання», в якому зібрано корисну для платників інформацію щодо оподаткування, який  розміщений за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора