Орининська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Лямбліоз.

Дата: 09.08.2023 16:04
Кількість переглядів: 256

Фото без опису

Враховуючи літній період, хочеться згадати про досить поширене захворювання - лямбліоз.

За даними ВООЗ, в світі реєструється щорічно до 500 млн. випадків захворювання лямбліозом. Лямблія - паразит, розмір якого 10-20 мкм. в довжину та 5-15 мкм в ширину, має 4 джгутика за допомогою яких може рухатись. Лямбліоз це антропонозна інфекція. Зараження виникає при попаданні в організм людини через рот інвазованих цист лямблій, які надалі, під дією шлункового соку, розвиваються в дорослих паразитів. Паразитують вони в тонкому кишківнику, переважно в дванадцятипалій кишці, надалі, за допомогою джгутиків опускаються в товстий кишківник, де утворюють цисти, що з калом виводяться в зовнішнє середовище, заражуючи грунт, де можуть зберігатись до 24 діб не втрачаючи своїх патогенних властивостей та воду, в якій при температурі близько 20*С можуть жити до 3-х місяців.

При перебуванні в тонкому кишківнику, лямлії подразнюють слизову оболонку та перешкоджають нормальному всмоктуванню, через що й виникають такі симптоми як: болі в животі, диспепсія, зниження апетиту, нудота, іноді блювота.

Для лабораторного дослідження відбирається кал, в якому методом мікроскопії виявляють цисти лямблій.

Профілактикою захворювання лямбліозом є суворе дотримання правил особистої гігієни. При купанні у відкритих водоймах не допускати заковтування води, овочі перед вживанням ретельно мити та обдавати кип`ятком. При виникненні симптомів лямбліозу негайно звертатись до лікаря.

Бажаю всім гарного літа без паразитів.

 

Помічник лікаря-епідеміолога: Олег ГАЦ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора