До уваги сільськогосподарських виробників!

Дата: 09.11.2021 10:48

До уваги сільськогосподарських виробників!

Згідно рішення IV сесії Хмельницької обласної ради від 08.04.2021 року №61-4/2021 було виділено кошти на фінансування Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки (далі - Програма) в розмірі 5 млн.гривень на 2021 рік. Одним із напрямків фінансування є «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)» на який виділено 4,3 млн.гривень.

На виконання Програми та згідно рішення сесії обласної ради від 24 червня 2020 року №48-33/2020 затверджено Порядок використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)» відповідно до якого бюджетні кошти спрямовуються на часткову компенсацію вартості обладнання та сільськогосподарської техніки, придбаної у поточному році, зокрема:

установок індивідуального доїння, які використовують власники особистих селянських господарств (далі-ОСГ) за умови утримання у своєму господарстві 2 (двох) і більше голів, ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, на безповоротній основі у розмірі до 70%;

установок індивідуального доїння, холодильних установок та аналізаторів молока, обладнання для переробки молока, фасування продукції, електропастухів, гноєтранспортерів, іншого технологічного обладнання для виробничого процесу, тракторів (до 90 к. с.), причіпної та навісної сільськогосподарської техніки та/або обладнання, яке використовується фізичними особами-підприємцями, сімейними фермерськими господарствами, що обробляють сільськогосподарські угіддя площею до 20 га, у розмірі до 50 %;

обладнання із зберігання, переробки сільськогосподарської продукції, фасування, лабораторного обладнання для визначення якості продукції, транспорту для заготівлі продукції (у тому числі автомобіль-рефрижератор), пересувних доїльних установок, електропастухів, іншого обладнання, яке використовується сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами (далі-СОК) молочарського напряму діяльності; технологічного обладнання, яке використовується різногалузевими СОК;

тракторів до 90 к.с., причіпної та навісної сільськогосподарської техніки та/або обладнання, яке використовується СОК з надання послуг, у розмірі до 50 %.

Для виплати часткового відшкодування вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання фізичні особи, фізичні особи- підприємці, сімейні фермерські господарства та СОК подають на розгляд комісії документи згідно затвердженого Порядку.

Фізична особа має право на отримання часткового відшкодування витрат за вказаним напрямком один раз на 5 років, фізична особа- підприємець, сімейне фермерське господарство має право одержати відшкодування вартості техніки та обладнання на суму не більше 150 тис грн на один суб’єкт господарювання в рік та для СОК на суму не більше 300 тис грн на один суб’єкт господарювання.

Документи подаються до 13 грудня поточного року в Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин за адресою: м.Хмельницький, вул. Свободи, 70, каб.315 (3 поверх).

За більш детальною інформацією звертатися за телефоном: (0382) 65-00-01; моб: 097-440-88-54 - ЛАКУСТА Андрій Михайлович -начальник відділу розвитку агропромислового виробництва Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин.