Вшанування пам'яті жертв голодомору

Дата: 26.11.2021 11:44

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Голод забрав мільйони життів українців, став величезною національною трагедією. Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні.

Сьогодні, керівництво та виконавчий апарат Орининської сільської ради вшанували пам’ять безневинно убієнних хвилиною мовчання та поклали квіти та лампадки до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932−1933 років.

Кожен в громаді може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор запаливши свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста або меморіалу в суботу 27 листопада у День пам'яті жертв голодоморів.