ЧИ БУДУТЬ ВИХІДНІ НА ТРАВНЕВІ СВЯТА?

Дата: 28.04.2022 08:53

Цього року 2 травня та 9 травня вихідних не буде. Державна служба України з питань праці пояснила, що це будуть робочі дні, робота в які оплачується за звичайним тарифом.

Зазвичай, якщо свято припадає на вихідні, наступний робочий день в Україні повинен бути вихідним, однак під час воєнного стану діють інші правила.

У Кодексі законів про працю України (КЗпП) написано, що українці мають 9 святкових днів на рік.

Серед них - День праці 1 травня та День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні 9 травня.

Згідно з КЗпП 73, якщо святковий чи неробочий день збігається з вихідним днем, то цей вихідний переноситься на наступний - після святкового чи неробочого.

Однак закон "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" призупиняє дію цієї норми.