Орининська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

 Кам’янець-Подільська окружна прокуратура повідомляє

Дата: 28.06.2022 14:31
Кількість переглядів: 514

         Фото без опису

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура повідомляє

          Новоушицьким відділом Кам’янець-Подільської окружної прокуратури до суду спрямовано кримінальне провадження по факту  заволодіння чужим майном (крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану).

         За процесуального керівництва прокурорами Новоушицького відділу Кам’янець-Подільської окружної прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні по факту таємного викрадення чужого майна,  вчиненого в умовах воєнного стану, яке відбулося в с. Вільховець Новоушицької ОТГ.

          В ході досудового розслідування встановлено, що під час введеного по
всій Україні воєнного стану місцевий житель нехтуючи нормами суспільного
життя та життєвих цінностей, викрав у чоловіка похилого віку належне останньому майно, яким в подальшому розпорядився на власний розсуд.

          На даний час у вказаному кримінальному провадженні триває судовий
розгляд.

          Починаючи з 7 березня 2022 року за будь-які крадіжки особам загрожує позбавлення волі від 5 до 8 років.

          У березні внесено зміни до Кримінального Кодексу щодо посилення відповідальності за злочини за статтями 185, 186, 187, 189, 191 КК України, вчинені в умовах воєнного стану. Це основні майнові злочини, які завжди становили значну частину всієї кримінальної статистики в Україні – крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, а також розтрата і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

          Наприклад, звичайна дрібна крадіжка (ч. 1 ст. 185 КК України) до цього вважалася не злочином, а кримінальним проступком, і за неї було передбачено покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 5 років.

          Лише в разі вчинення крадіжки повторно або за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 185 КК України), з проникненням у житло або інше володіння (ч. 3 ст. 185 КК України) чи у великому, особливо великому розмірі (ч. 4, 5 ст. 185 КК України) – передбачалися покарання у вигляді позбавлення волі.

          Нині ж крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану, є кваліфікованим складом злочину. Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану одразу кваліфікується за ч. 4 ст. 185 КК України, за що передбачено покарання – позбавлення волі від 5 до 8 років.

 

Новоушицький відділ

Кам’янець-Подільської

окружної прокуратури


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора