Щодо внесення змін до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Дата: 18.01.2023 09:55

Кам'янець-Подільська ДПІ  ГУ ДПС у Хмельницькій області, звертає увагу платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - юридичних осіб, що наказом Міністерства фінансів України від 10.11.2022 №371 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.11.2022 за №1484/38820), із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2022 №412 «про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 10.11.2022 №317» (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.12.2022 за №1537/38873) затверджено нову редакцію податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Нова редакція форми Податкової декларації запроваджується з 01 січня 2023 року.

Основні зміни, що містяться у новій формі Податкової декларації.

Передбачена можливість зазначати код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць на території територіальних громад КАТОТТГ (19 символів) замість коду за КОАТУУ (10 символів).

Декларацію доповнено інформацією щодо:

- адреси місць розташування об’єктів оподаткування (колонка 4 розділу І у Додатках 1 та 2);

- строку користування податковою пільгою у звітному  періоді (колонки 20-21 розділу І Додатка 1, колонки 19-20 розділу І Додатка 2);

- деталізація нарахованих до збільшення сум податкового зобов’язання згідно з п. 50.4 ст. 50 Податкового кодексу України (рядки 5.1., 5.2. розділу ІІ у Додатках 1 та 2).

Для зменшення помилок (розбіжностей) при поданні уточнюючих податкових декларацій запроваджується позиція «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється».

Щодо внесення змін до Податкової декларації з плати за землю

Кам'янець-Подільська ДПІ  ГУ ДПС у Хмельницькій області звертає увагу платників плати за землю - юридичних осіб, що наказом Міністерства фінансів України від 18.02.2022 №83 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.03.2022 за №303/37639 внесено зміни до форми Податкової декларації з плати за землю.

Нова редакція форми Податкової декларації запроваджується з 01 січня 2023 року.

Основні зміни, що містяться у новій формі Податкової декларації.

Передбачена можливість зазначати код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць на території територіальних громад КАТОТТГ (19 символів) замість коду за  КОАТУУ (10 символів).

Декларацію доповнено інформацією щодо:

- адреси місць розташування об’єкта оподаткування;

- періоду володіння/користування земельною ділянкою з розбивкою на частку повних та неповних місяців;

- строку користування податковою пільгою у звітному  періоді.

При розрахунку орендної плати за землю необхідно буде зазначати дату закінчення терміну дії договору оренди.

З 1 січня по-новому декларуємо майновий стан і доходи

Кам'янець-Подільська ДПІ  ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, що з 1 січня 2023 року введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи.

Нову форму податкової декларації запроваджено Наказом Міністерства фінансів України від 09 червня 2022 року № 160 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 червня 2022 р. за № 631/37967.

Так, форма декларації про майновий стан і доходи отримала нові додатки:

Додаток Ф4 – розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу протягом звітного (податкового) року об'єкта(ів) нерухомого та/або рухомого майна;

Додаток МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичним особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Кам’янець-Подільська ДПІ

ГУ ДПС у Хмельницькій