ЯК ВРАХОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ДОХОДИ ПОДРУЖЖЯ, ЯКЩО ВОНИ РАЗОМ НЕ ПРОЖИВАЮТЬ?

Дата: 01.03.2023 09:48

ЯК ВРАХОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ДОХОДИ ПОДРУЖЖЯ,

ЯКЩО ВОНИ РАЗОМ НЕ ПРОЖИВАЮТЬ?

Житлова субсидія призначається виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і розраховується на всіх членів домогосподарства (пункт 24 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 848 (далі Положення).

Під час призначення житлової субсидії враховуються доходи членів сім’ї домогосподарства, в тому числі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.

Водночас відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.

Із урахуванням зазначеного, доходи подружжя враховуються при призначенні житлової субсидії, окрім випадку, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу (пункт 24 Положення).