Літо – сезон інфекційних захворювань!
Літо – сезон інфекційних захворювань!
Гастроентероколіт — запальне захворювання відділів шлунково-кишкового тракту. Залежно від перебігу захворювання розрізняють гостру та хронічну форму гастроентероколіту.
Гострий гастроентероколіт викликаний інфекційним збудником, проте не виключено розвиток патології внаслідок отруєння солями важких металів, кислотами, а також при алергічної реакції.
Хронічний гастроентероколіт розвиваеться як наслідок ураження органів травного тракту. Хвороба рецидивує і може не проявлятися протягом багатьох років. Виникає захворювання внаслідок ураження організму інфекцією, внаслідок куріння або вживання алкоголю.
Причиною гастроентероколіту також можуть бути зіпсовані продукти, в яких можуть бути присутіми хвороботворні бактерії і мікроорганізми. Основними збудниками захворювання можно вважати інфекції: стафілокок, кишкова паличка, сальмонели та інші віруси.
Інкубаційний період гастроентероколіту дуже короткий, наявність симптомів хвороби може дати про себе знати вже через пару годин.
ОЗНАКИ гастроентероколіту:
- бурчання в животі;
- слабкість;
- больові відчуття в області живота;
- зниження апетиту;
- гіркота в роті;
- блювота;
- нудота;
- діарея з домішками крові або слизу;
- блідість шкіри та слизових;
- підвищення температури тіла;
- різке схуднення.
Хворі на гастроентероколіт потребують госпіталізації в зв’язку з тяжким перебігом захворювання та зневодненням викликаним діареєю та/або блюванням. Хворим рекомендовано багато теплого пиття для нормалізації водно-електролітичного балансу. Найбільш вразливими до гострих інфекцій є діти, особливо у віці від 1 до 4 років.
Слід зазначити, що гастроентероколіти складають великий відсоток від загальної кількості інфекцій, які реєструються. Так за 1 квартал 2023 року в Камянець-Подільському районі всього було зареєстровано 15 захворілих (з них 9 дітей), порівняно з 2 хворими в 2022 році (з них одна дитина).
Будьте уважні та обережні, особливо в весняно-літній період коли температура навколишнього середовища та комахи впливають на продукти харчування та сприяють їхньому швидкому псуванню та переносу інфекційних агентів.
Пом. лікаря –епідеміолога
Кам’янець-Подільського районного відділу
ДУ «Хмельницький ЦКПХ МОЗУ»
Лариса Лашевич