Орининська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Посилення відповідальності за вчинення крадіжок та грабежів в умовах воєнного стану

Дата: 10.07.2023 08:50
Кількість переглядів: 56

Фото без опису

Посилення відповідальності за вчинення крадіжок та грабежів в умовах воєнного стану.

У березні 2022 року, у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, внесено зміни до Кримінального Кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини передбачені статтями 185, 186, 187, 189, 191 Кримінального кодексу України. Так, звичайна дрібна крадіжка до цього вважалася не злочином, а кримінальним проступком, і за неї було передбачено покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 5 років.

Відтепер за вчинення крадіжки в умовах воєнного стану відповідальність стала більш жорсткою, а саме порушнику загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. За вчинення відкритого викрадення чужого майна (грабіж) передбачено покарання у виді позбавлення волі від 7 до 10 років.

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях за фактами крадіжок та грабежів вчинених в умовах воєнного стану.

Так, упродовж 6 місяців поточного року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом, у справах за підтримання публічного обвинувачення прокурорів Кам’янець-Подільської окружної прокуратури, до реальної міри покарання у виді позбавлення волі засуджено 16 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, передбачені частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка вчинена в умовах воєнного стану) та частиною 4 статті 186 Кримінального кодексу України (грабіж вчинений в умовах воєнного стану).

 

 

Інформує Кам’янець-Подільська окружна прокуратура

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора