Орининська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

РУХАЙСЯ аби уникнути серцево-судинних захворювань. ЗУМОВ належну фізичну активність своєї дитини

Дата: 20.11.2023 15:22
Кількість переглядів: 44

 

Фото без опису

 

         Сільському жителю  (з його сезонними городніми роботами, домашньою живністю, яку потрібно обійти, нагодувати, а при цьому, ще й необхідністю утримувати в чистоті та затишку оселю, двір будинку) швидше потрібно нагадувати про відпочинок від щоденної важкої фізичної праці й надмірних фізичних навантажень.

         Нагадувати ж про необхідність  фізичної активності доводиться, здебільшого, містянам, в кого  життя минає в режимі “дім — «сидяча» робота — дім”, й тим, кому, за способом життя чи браком часу, важко віднайти півгодини на фізичні навантаження, тим, в кого відсутня звичка - пройтися пішки 1-3 автобусні зупинки, піднятися на 3-6-й поверх пішки (без ліфта).

         А ще: ДУЖЕ ВАЖЛИВО прищепити РЕФЛЕКС АКТИВНОГО РУХУ впродовж дня - нашим дітлахам, які серйозно «підсіли» на гаджети й примудряються не розлучатися з ними, навіть, під час уроків, перерв, їжі…          Міські стадіони (що були звиклі до дитячого галасу ще 20 років назад) пустують та «нудьгують»...А міліони дітей щохвилини (вдома,в школі, в гостях у друзів) застигають перед екраном гаджетів...

         ТОМУ УВАГА: Без достатньої фізичної активності страждає весь організм (і дитини, і дорослої людини) та, зокрема, серце.

Якщо переважає сидячий спосіб життя, то:

- сила скорочень серця слабшає;

- тонус судин знижується;

- працездатність організму зменшується;

- всі органи та системи дитячого організму не можуть розвиватися належним чином, знижується опірність до інфекційних захворювань;

- в дорослих це може призвести до серйозних захворювань серцево-судинної системи: артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інфаркту, інсульту тощо.

         Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує дорослим щонайменше 150-300 хвилин помірної та інтенсивної активності на тиждень це близько 30-и хвилин на день). Що більше — то краще!

         Регулярна фізична активність допомагає знизити артеріальний тиск та контролювати вагу, а також зміцнює скелетно-м'язові тканини, розвиває координацію рухів, знижує рівень стресу й підвищує загальний тонус організму.

         Рух — це життя, і цим усе сказано!

         Якщо є проблеми із серцем, поговори зі своїм сімейним лікарем чи педіатром щодо типу й тривалості фізичних навантажень. А також виконуй фізичні вправи (контролюючи пульс), залучай до них діток. Запровадь регулярні піші, велосипедні прогулянки разом з дітьми! Бо це-ЗДОРОВО!!!

         Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/

Стань на варті свого серця — додай більше руху до життя!

#СтаньНаВартіСвогоСерця

Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора