Орининська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Вплив зайвої ваги на розвиток серцево-судинних захворювань

Дата: 12.12.2023 13:39
Кількість переглядів: 55

Фото без опису

Вплив зайвої ваги на розвиток

серцево-судинних захворювань.

 

        Якщо у нас є надлишок ваги тіла, наше серце змушене перекачувати більший об’єм крові й тим самим зношувати свій «ресурс» значно раніше.

        Щоб зрозуміти, чи маєш ти зайву вагу:     

- розрахуй ІНДЕКС МАСИ ТІЛА за формулою:

        маса тіла (кг) : зріст у квадраті (м).

Якщо показник становить понад 25- ймовірно, у тебе - надлишок ваги, а якщо понад 30 — це може свідчити про наявність ожиріння;                                                                                                - виміряй ОКРУЖНІСТЬ ТАЛІЇ за допомогою сантиметрової стрічки. За даними ВООЗ, окружність талії - понад  94 см  у чоловіків та понад 80 см у жінок означають наявність підвищеного ризику появи захворювань, а 102 см та 88 см (відповідно) - надзвичайно високий ризик.

        Задумайся: зниження ваги навіть на 10% покращить роботу серця, а також зменшить навантаження на спину та суглоби.  Порадься зі своїм сімейним лікарем щодо вибору правильного збалансованого раціону харчування, який при належній фізичній  активності,  даруватиме задоволення бути здоровим.

 

Дізнайся більше, як попередити фактори ризику серцево-судинних захворювань: https://cvd.phc.org.ua/ #СтаньНаВартіСвогоСерця.

Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора