Орининська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

СТОП ШАХРАЙ!

Дата: 31.01.2024 09:30
Кількість переглядів: 41

Фото без опису

СТОП ШАХРАЙ!

Відповідно до Кримінального кодексу України, шахрайство визначається як заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (ст. 190 КК України).

Обов’язковою ознакою шахрайства є добровільна передача потерпілим майна чи права на нього.

У той час, коли  більшість українців намагаються жити в умовах збройної агресії рф та допомогати нашим Захисникам, шахраї вже підлаштувалися під реалії війни та створюють все нові схеми для обману громадян.

Зокрема, прокурорами Камянець-Подільської окружної прокуратури у 2023 році здійснювалось процесуальне керівництво у 161 кримінальному провадженні, які належать до категорії кіберзлочинів. Лише з початку поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості та розпочато досудове розслідування у 26 кримінальних провадженнях за фактами шахраства.

Інтернет-шахрайство є одним із найпоширеніших видів, адже правопорушники, зловживаючи довірою, вводять в оману людей та діють дистанційно.

До основних схем, які використовують зловмисники належать:

- ваші рідні безвісти зникли або потрапили у біду;

- фейкова фінансова допомога або збір коштів;

- фіктивні інтернет-магазини з продажу неіснуючого товару ;

- віруси шифрувальники та інше шкідливе програмне забезпечення;

- інтернет – жебрацтво;

- ви виграли цінний приз.

Наведений перелік не є вичерпним, оскільки шахрайство набуває все більш нових форм, а кількість жертв, що потрапляють до їх спритних рук – зростає.

Аби не стати жертвою шахрайства, користуйтеся надійним алгоритмом дій: не відповідайте на сумнівні повідомлення, не телефонуйте за вказаними телефонними номерами, не переходьте за посиланнями, які містяться в таких повідомленнях, не розголошуйте та не надсилайте нікому в жодному разі свої персональні дані, термін дії платіжних карток та CVC код (три цифри на  зворотному боці картки).

Якщо ви все ж таки стали жертвою шахраїв або ж маєте підозри щодо злочинної діяльності, обов’язково повідомте про це правоохоронцям. Не дайте ошукати себе й інших.

Відповідальність

Шахрайство (без кваліфікуючих ознак) карається штрафом від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 200 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Інформує Камянець-Подільська окружна прокуратура


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора