МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА ІНФОРМУЄ!

Дата: 12.02.2024 14:35

МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА ІНФОРМУЄ!

Кам’янець-Подільський відділ  УДМС у Хмельницькій області  інформує щодо змін у законодавстві про надання адміністративних послуг особам які постраждали внаслідок збройної агресії росії проти України.

19 листопада 2022 року набрав чинності Закон України від 26 січня 2022 року  № 2010-IX,  «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей»

Законом № 2010-IX, внесено зміни до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», згідно з якими за оформлення особі, стосовно якої згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон адміністративний збір (консульський збір) не справляється, якщо така особа подає заяву на оформлення паспорта громадянина України та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон протягом одного року з дня її звільнення.

Згідно з нормами Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302, та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152, заявником при подачі документів для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, подаються відомості про сплату адміністративного збору або про звільнення від його сплати.

Для забезпечення виконання Закону № № 2010-IX Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 р. № 1281 «Деякі питання виконання Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей», якою, серед іншого, затверджено Положення про Комісію з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та Порядок створення, ведення, доступу до відомостей Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Відповідно до вимог Положення під час прийняття рішення про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України Комісія встановлює дату початку строку позбавлення особи особистої свободи, а у разі звільнення особи з місць несвободи - дату її звільнення.

Таким чином, документом, що підтверджує звільнення від сплати адміністративного збору для зазначеної категорії осіб при їх зверненні до територіальних органів /територіальних підрозділів ДМС, центрів надання адміністративних послуг, відокремлених підрозділів ДП «Документ» за отриманням адміністративних послуг з оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон є виписка з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (форма виписки затверджена Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 15.02.2023№51, зареєстрований в Міністерстві юстиції  України 06.03.2023 за №401/39457, набрав чинності 23.03.2023)

Звертаємо увагу на те, що Виписка може прийматися як документ, що підтверджує звільнення від сплати адміністративного збору лише за умови наявності дати у графі 4 «дата звільнення» та від якої на дату звернення за оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон минуло не більше одного календарного року.

Кам’янець-Подільський відділ  УДМС у

у Хмельницькій області